MATY KOKOSOWE

MATY KOKOSOWE PRASOWANE POLCOCO szeroki asortyment (różne rozmiary i udział poszczególnych frakcji-chipsów, włókna kokosowego) w folii czarno-białej UV do uprawy pomidorów, ogórków, papryki, truskawki i kwiatów.

Oferta kierowana jest do producentów upraw pod osłonami (szklarnie i folie) oraz hurtowni ogrodniczych i sklepów na terenie całego kraju.

Maty kokosowe prasowane (włókno kokosowe) jest przyjazne dla środowiska (nie wymaga utylizacji, nie podlega wpisowi do rejestru bazy danych o odpadach ) ulega całkowicie biodegradacji po zakończeniu uprawy.

Rozmiar [cm] dł. x szer. x wys.Lp.Materiał Chips + włókno kokosowe ?? standard  [udział % w macie]
95x15x10(8) cm

1

2

3

0       +     100

25       +       75

50       +       50

95x20x10(8) cm

1

2

3

0       +     100

25       +       75

50       +       50

Maty mogą posiadać otwory do sadzenia roślin oraz drenażowe odprowadzające nadmiar pożywki (2) Ceny zawierają koszty transportu do klienta (dystrybutora). VAT 23% Termin realizacji dostawy uzależniony jest od wielkości zamówienia (10 do 12 tygodni). Zamówienia proszę przesyłać e-mailem na załączonym druku po wcześniejszym omówieniu warunków zakupu. Dostawa w kontenerach 40? HC 20 palet w kontenerze. Dla kupującego minimum 1 paleta wysyłamy pod wskazany adres. Szczegóły realizacji zamówienia będą omawiane w przypadku zainteresowania produktem. Możliwość stosowania upustu.


PODŁOŻE DO UPRAWY TRUSKAWEK


ASORTYMENT KOKOSU STRUKTURA


Instalacja worków uprawowych POLCOCO oraz ogólne zalecenia uprawowe.


Zakładanie worków uprawowych z włókna kokosowego jest ważną czynnością, podczas wykonywania której należy przestrzegać następujących zasad:

Ilość wody (pożywki startowej) do dodania w fazie rozprężenia Należy wykonać prostą kalkulację: objętość po rozprężeniu x 0,65 = ilość wody (roztworu) w litrach Przykład: 95 x 15 x 10 cm = 14250:1000 =14,25 litra 14,25 x 0,65 = 9,26 litra Bardzo ważnym warunkiem powodzenia uprawy jest używanie dobrej jakości wody. Przed rozpoczęciem uprawy zaleca się zrobienie analizy chemicznej.

Zalecany rodzaj roztworu Rozprężanie materiału powinno być przeprowadzone z użyciem prawidłowo przygotowanego roztworu nawozowego NPK z dodatkiem wapnia lub roztworu: azotanu wapnia w ilości 1-2 kg na 100 l wody . Wzrost poziomu wapnia w początkowych tygodniach wzrostu do okresu formowania owoców na pierwszym gronie wynosi 10-20%. Kokos ma naturalnie niskie stężenie tego pierwiastka przy dużej ilości potasu.

Kontrola pomiaru EC i odsączenie W tych warunkach obserwowany poziom EC (mS) przy odsączaniu dla worków standardowych wynosi < 5. Wysokie przewodnictwo jest naturalnym zjawiskiem, wynikającym ze stężenia chlorku sodowego(soli) w łupinie kokosa. Pierwiastek ten w postaci płynnej jest szybko wymywany. Np. dodając 4 litry dodatkowego roztworu po rozprężeniu otrzymasz spadek przewodnictwa worka do ok. 4, a dodając 6 litrów dodatkowego roztworu otrzymujemy nie więcej niż 3. Równowaga chemiczna worka uprawowego po umieszczeniu w nim sadzonek jest istotnym czynnikiem dla zrównoważonego rozwoju rośliny.

Ułożenie worków uprawowych Układając worki w docelowym miejscu należy dopilnować, aby kokos znajdował się w centralnej części worka. W tym celu wystarczy chwycić worek obiema rękami z dwóch stron i wypośrodkować zawartość. Worki należy układać na płaskiej powierzchni na podkładach ze styropianu z lekkim nachyleniem, tak aby pożywka mogła równomiernie wypełnić maty a nadmiar swobodnie odpłynąć.

Wycinanie otworów w górnej części maty w miejscach sadzenia roślin. Otwory w matach powinny być dopasowane do kształtu kostki lub cylindra z rośliną. Ilość roślin na matę zależy od rodzaju uprawy, standardowo 3 lub 4 rośliny. Zalecane odległości podobnie jak na wełnie mineralnej.

Sadzenie roślin. Przed sadzeniem roślin należy nasączyć maty odpowiednio dobraną pożywką i pozwolić matą absorbować roztwór przez 24 do 48 godzin. Po postawieniu kostek z rośliną w wyciętych otworach należy zainstalować emitery jedną na każdą roślinę. Otwory drenażowe wykonujemy od 0,2 do 2 cm od postawy na szerokości 3-6 cm w połowie odległości między roślinami. Nawadniaj maty pożywką mineralną do wywołania przelewu i następnie zmierz poziom EC i pH. W razie potrzeby dokonaj korekty zgodnie z wymaganiami sadzonych roślin.

Uprawa Przygotowanie szklarni, warunki środowiskowe, zapylanie, ochrona roślin, podwieszanie, cięcie oraz zbiór są takie same jak przy uprawie na wełnie mineralnej. Podlewaj rośliny systematycznie stosując odpowiednią pożywkę zależnie od rodzaju uprawy, warunków atmosferycznych, fazy wzrostu, szczególnych wymagań, owocowania. Należy w przelewie z maty dokonywać regularnych pomiarów EC i pH tak, aby w razie potrzeby móc korygować nawożenie. Ilość składników mineralnych w pożywce, częstość podlewania, ilość wody podawanej pod każdą roślinę, dobieraj zależnie od panujących warunków i wymagań roślin.